Yavuz Selim YILDIZ Backend Developer and Crypto Currency Investor / Yazılımcı ve Kripto Para Yatırımcısı ( Türkçe & English) #AI #Python #CSharp #Holochain #Zeitgeist
ya da
411
SCORE
91/184
WHICH ONE?
84/42
HODL/REKT
30 COMMENT(S)
30 Yorum
Yavuzun bu kadar sevmeyeni olduğunu bilmiyordum kendi halinde biri gerçi sevilmemesi çok normal milletimiz karşılıksız iyilik yapanlardan pek haz etmez
anonym - Date: 15 Ağustos 2019, 01:38 - Comment Score: 5 - BTC: $10196 - #aQUmfJTe0A5dZrC
Boş adamın TEK’i. Sözde kripto fenomeni aMa 3 tweetinden biri ateist olduğunu övünerek dillendirmek ve müslümanlara, islama hakaret etmek. Kripto dan bir bok anladığı Yok. Zamanında ucuza şansa 500 bin adet ripple almış... parayı bulup dinden imandan çıkmış. Paranın insanı değiştirir tiplerden biri. SONRADAN GÖRME
anonym - Date: 14 Ağustos 2019, 23:42 - Comment Score: 1 - BTC: $10186 - #snTafDesMz4y69N
Gerçekleşse bile herhangibir Pazar ihtiyacına yanıt vermeyecek bir Holo hayali peşinde. Bu dağıtık hosting hikayesi SpaceX den sonra tamamen anlamsız kalacak. Bağımsız chain oluşturma hikayesi ise Concorde uçakları gibi; evet süper muhteşem bir cambazlık ama kimsenin ihtiyacı yok. Yine de özverili çalışmaları ve iyi niyeti için artı puan
anonym - Date: 14 Ağustos 2019, 17:28 - Comment Score: 3 - BTC: $10480 - #dTUf5CILut6Wlmt
Kesinlikle iyi niyetli. Lakin başarılı kod yazmanın milyar dolar edeceğini düşünüyor. SpaceX projesi holonun holoport hikayesini bitirir. Kendi chain ini oluşturma hikayesini ise yapan yüzlercesi var. Hot muhtemelen sıfıra gidecek
anonym - Date: 07 Ağustos 2019, 18:28 - Comment Score: 0 - BTC: $11698 - #R8kazfDZd33I2pt
Yazılım projem vesilesiyle aranızda olamayacağım diye yazmışta kim buna iş verir onu bilemem. Kendisinin ne yazılımdan nede holonun teknolojisinden anladığını düşünüyorum holo meetinge de gelmedi çünkü yapabildiği tek şey yazılan ingilizce şeyleri türkçeye çevirmek. Heralde türkçeye çevirecek şeyleri bittiği için aktif olmayacağım falan dedi ama gördüğünüz gibi gene sağdan soldan birşeyler bulup yazmış. holo hakkında bir şey bilmediğini şurdan anlayabiliriz gibi reddit içeriklerini direkt ingilizce kopyalıyor medium içeriklerini direkt kopyalıyor. Buna inanıp hiçbir şey yapmayın holoyu falan bilmem de kendi araştırmanızı yapın bu adama güvenip hiçbir şey yapmayın!!!!
anonym - Date: 25 Temmuz 2019, 00:22 - Comment Score: -5 - BTC: $9708 - #pzlPS2qGcXEMuTN
Herhangi bir kripto para yonetiminde olsam bu adami marketingin basina koyar once yerli piyasaya ardindan globale acardim. Justin sunin turkiye şubesi
anonym - Date: 24 Temmuz 2019, 06:35 - Comment Score: 0 - BTC: $9666 - #gtAYNxCUyZ0ygzl
O kadar gülüyorum ki. Kendini holonun elçisi sanıyor galiba ama yaptığı tek şey fatihin attığı twitleri ufak da bir gaz vererek tekrardan atması. Dini bilgisi var sanıyor. YOK. Siyasi bilgisi var sanıyor. YOK. Ekonomi bilgisi var sanıyor. YOK. Teknik bilgisi var sanıyor. YOK. Geçen swap falan dedi patladı hemen sildi twiti ben farklı bir şey diyordum dedi. Bilgim azmış falan dedi ama yemezler. Kulaktan dolma bilgilerle hareket ettiğini düşünüyorum. Teknik anlamda yazacak (pardon ça..) bir şey bulamayınca holonun yazılarını aynen paylaşıyor. Din, Siyaset adam her yere sallıyor bu nasıl bir yazılımcıymış derler sonra. Geçen referansta vermeye başlamış holonun tutmayacağını anladı galiba. YSYACEMİ de kendini anlatıyor.
anonym - Date: 06 Haziran 2019, 14:24 - Comment Score: -5 - BTC: $7826 - #Ww36dfVkYjGpj0m
severdim huyu suyu değişti holoyu Burak tan duyduk Fatih Hamurcu dan testli , örnekli detayını gördük. Arthurla sanarsın beraber kurmuşlar kurucu ortak ,Yavuz Bey Arthurun tercümanı gibi attıgını çeviriyor .Aklıma trabzonlu şotanın Türkçe sözünü Türkçe çevirmeye çalışan tercümanı geldi onun gibi birşey oldu çıktı karşımıza . Holo topluluğu dediği 50 dolarla holo almış akşama kadar ne zaman holo 1 dolar olur diyen ergenler her sivilceleri bir satoshi .yakında kankalarıyla bu işin ticari ekmeğini yiyecektir .
anonym - Date: 05 Haziran 2019, 10:30 - Comment Score: -5 - BTC: $7791 - #MyHdBATkP9AjdLv
Cevirmek öyle mi? Adam anlatması zor teknik konuları,benim gibi bir cahilin bile anlayacağı kadar net anlatıyor.Mevzu dil bilmek değil,orada yazanları açıklamasa, Türkçe olsa bile anlayamazsın. Madem o kadar kolay sen yapsana?

Adam 10 kere canlı yayın yaptı, sorusu olan, tartışmak isteyen gelsin konuşalım dedi. Karşısına çıkacak çapınız ve bilginiz yok ama Anonim bir hesaptan üfürmek kolay geliyor değil mi?

Fesat adamlarsınız, 3 kuruşluk faydanız yok bu topluluğa, emek verip üreten ve kaliteli bilgi sunan insanları taşlıyorsunuz.
anonym - Date: 06 Haziran 2019, 00:08
İyi adamdır. Severim.
anonym - Date: 03 Şubat 2019, 01:26 - Comment Score: 4 - BTC: $3476 - #H8SpWub68m6zV5m
Şu adama ve holoculara tarikat yakıştırmasını yapan bir avuç entel dantel görünümlüler, dışarıdan bakınca 'menapoz teyzelere' benziyorsunuz... (:

Herkes kazandığı parasına bakar, tarikatlar da antitarikatlar da avucunu yalar :)
anonym - Date: 01 Şubat 2019, 21:09 - Comment Score: 5 - BTC: $3472 - #mUAnFjGzWHLixKY
1. İlk holo meeting yapıldı adam akıllı bilin bakalım kim yok :) kendisi..
2. Backend developerim diyor kendi sitesine girdim 8 yaşındaki yeğenim daha iyi siteler açabilecek düzeye geldi.
3. Fatih Hamurcu hot'u ilk söyleyendir piyasada yavuz selim yıldız gibi 10'larca adam var 3-5 satoshiden görüp körü körüne hiç bir şey anlamadığı teknolojinin din savunuculuğunu yapmak.
4. Mezhep gibi görüyor bu tip şeyleri. Eğer eleştirirseniz ki daha yeni gördüm adamın biri gayet güzel eleştiri yapmış hot meetingden çıkıp :) bu adam diyor ki; sen neeyee dayanıyosunn ben temel analize dayanıyorum okkk? falan yazmış.

ne bir uygulama çıkarmış, ne bir proje geliştirmiş hot üzerinde. Hot'un haberlerini türkçeye çeviriyor veriyor 15-20 yaş arası ergenlerde likelıyor buda gaza gelip teknoloji yatırımcısıyım diyip microsoft ile hot karşılaştırması falan yapıyor. Muazzam bir cehaletin var kardeşim her şeyi bildiğini sanıyorsun fakat maalesef olduda hot bugün aldığın noktaya geldi yapabilecek hiç bir şeyin yok. Böle aval aval bakarsın kitlene yanlış anlama 3 yılda senin gibi çok gördük o yüzden.

Bir yatırımcı veya bir borsacı yatırım yaptığı kağıt üzerinden başkalarını azarlamaz :) ona din gibi bağlanmaz. Sen daha doğru düzgün Türkçe konuşamıyorsun birader. Attığın 100 tweete baktım 1 tanesinde doğru imla kullanamamışsın. Bence biraz virgül nereye konur, noktalama işaretleri nereye gelmeli vs öğen. Hot haberleri okuyup sonra sanki kendi teknolojinmiş gibi savunup gaza gelip yükselme bu kadar :)
anonym - Date: 28 Ocak 2019, 09:03 - Comment Score: -5 - BTC: $3456 - #TZdULyToWa0qS9Z
Bana mail ile ulaş, zaman belirleriz. Discord canli yayınında bir konuşalım, o zaman anlarız kim ne biliyor, kim ne yapiyor.

Senin gibi anonim kimliklerin arkasina saklanip ahkam kesen, ama Discord da canli konusmaya gelince dud yemiş bülbüle dönen cok adam oldu :)

Ben kod yazmaya başladığımda belki sen tv den baska birsey görmemiştim muhatemelen. Web sitem, basit bir worspreas scripti, ne yapacağım, boncuk mu dizecegim etrafina. Fatih beni tanır yuzyuze görüşüyoruz, soe ana beni. Bos gürültü yapma :)
anonym - Date: 28 Ocak 2019, 13:20
montini sen haksızsın seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.
anonym - Date: 28 Ocak 2019, 13:53
Yavuz'un imla kurallarına uymadığını söylemişsin. Şu yazında yüzlerce onlarda hatası var.
anonym - Date: 28 Ocak 2019, 14:06
Düzgün 4/4 adam. HoloMan :)))
anonym - Date: 24 Ocak 2019, 15:18 - Comment Score: 5 - BTC: $3593 - #KoXiGejoq8xr01T
Aslında beyefendı ımajı çızmıstır ama gecen gozume takıldı durduk yere MHT ye kendınden yassa buyuk olmasına ragmen agır bır laf soyledı gecmısten gelen bır husumetmıdır bılınmez ama cızdıgı ımaja yakısmadı.Kurumsal bır kımlıgı var boyle popılıst sosyal medya kavgaları deger azaltır tavsyedır ıster dınler ıster dınlemez. Hot haberlerı cok faydalı
anonym - Date: 21 Ekim 2018, 06:59 - Comment Score: 5 - BTC: $6481 - #fTaVqpYO5AKzHuS
Ne zaman ne demişim hatirlamiyorum, ama kendisi kayda değer birisi değil, ilk sebebi gırgır samata dışında, trolluk dışında birseyini görmedim, ikinci olarak yanina 8-10 arkadisini alarak benimle bayagi onyargi ile karalama yapmak icin profilimi basmıştı daha önce, husumetim yok, husumet sahislara olur, ben profil resmine cizgi film karakteri koyup, anonim olan bir insanın yaşını bilme lüksüne sahip değilim.

Genelde ağır sozler sarfetmem, hatirlayamadım ama eğer gercekten haketmedigi birsey demişsem ozur de dilemeyi bilirim.
anonym (twitter approved) - Date: 24 Ekim 2018, 23:40
O tartışmayı biliyorum ama ss yok Yavuzun tiwitinin altında Yavuz ve hot ile ilgili mesnetsiz birşey söylemişti. Yavuz'da boş konuşma gereksiz adam gibi bir şey söylemişti ama bana göre Yavuz haklıydı. Yani durduk yere değildi.
anonym - Date: 06 Kasım 2018, 23:46
Adam kimseye 5 kuruş zarar ettirmiş, Rekt etmiş değil, üstüne üstlük 5 satoshiden aldıgım Holo'ları 20 den satarak 4x kar aldım su ayı piyayasında, sayesinde tüm zararımı kurtardım. Buna rağmen olumsuz yorumlar yazan olmuş, insanlar ne kadar karınsız ve fesat görmüş oldum böylece.
anonym - Date: 05 Ekim 2018, 14:49 - Comment Score: 5 - BTC: $6552 - #ZRrC3d1GVMvrfBX
Bu arkadaş Holo sever birisi. Holo marketteki istikrarlı projelerden biri ama Yavuz fanatik halde olmayan özellikleri varmış gibi konuşuyor. Başta eksik bilgisinden sanıyordum yanlış yazdığı bazı şeyleri öyle değil diye eleştirdim ama sıkışınca özelden yazmaya başladı, sonra da engelledi. Yazılım bilgisi yok, muhtemelen çalışan ürünü de yoktur. İsaptı ekteki görsellerde.
@hematar (twitter approved) - Date: 27 Eylül 2018, 13:17 - Comment Score: -25 - BTC: $6474 - #aYr8bRLCnUtxByC
Ben twitter üzerinde ki konuşmalarınızı tek tek okudum. Uzun uzun tartıştığınız konunun ve yazıların sadece işinize gelen son kısımlarını alıp buraya koymuşsunuz. Sizin bu koyduğunuz mesajlar neyin delili veya neyin ispatı? Bana bunu söyleyin. Bunlar bir kenara önce siz kendi dediğiniz şeylerin arkasına bir ispat veya kanıt koyun. Zırvalama politikası yapmayın burada boş yere. Saatler süren konuşmanın ardından gelen bıkkınlık ile 100x alır geçerim tarzı aldığınız cevabı buraya atmak iki yüzlülükten başka bir şey değil. Yavuz discord'da konuşurken biriniz çıkıp ağzınızı açamıyorsunuz sonra gelmiş orada burada ahkam kesmeye çalışıyorsunuz. Geç bu işleri kardeşim geç, boş adam olduğun yaptığın şu hareketten belli zaten. O kadar bilgili ve mert bir insansan eğer; Gelirsin yüzlerce insanın önünde discord'da ispatlarsın dediklerini, tırıvırı yapma burda.
anonym - Date: 29 Eylül 2018, 17:01
Oncelikle daha rust refoctoring ile gelen webassembly gibi ek ozelliklerden haberi bile olmayan koca bir cahilsin. Bu yüzden EThereuma rakip olacak birseyi js ile yazamazsın diyecek kadar alakasizsin konuyla. Seni engelledim çünkü derdin fikirsel değil, takintili ve surekli ust perdeden konusmaya çalışan birisin. Seni engellemem ozelden yazismayla ilgili değil, cevabini aldığın soruları durmadan 20-30 farkli yerde yazip vaktimi calmandan dolayı. Aldigin cevabı deliliyle sunmama rağmen susmak bilmedin.

Aramizdaki ozel yazışma sadece neden mesleğimi artik yapmadigimi anlatmam ve takipcilerimin trader olmasindan dolayı (yazilimci degiller) olayı neden bilale anlatiyor gibi anlatiyor oldugumun izahatiydi.

Basta seni ciddiye almistim ve benden cok ust düzeyde bilgin olduğunu düşünmüştüm ama yanilttin işte, ethereum gibi bir dapp platformunu, finansal odeme sistemi sanman ve ethereum blockchaininde calisan dappların datalarinin, blockchainde tutulmadigini soylemenle beraber artik sana birsey izah etmemeye karar vermem cok surmedi.

En son Holochain kripto para icin uygun degil dedin ama yazinin devamini okumadan kaynak verdin, yazinin devaminda ise cift taraflı muhasebe sistemine uygun, varlikla temsil edilecek gerçek digital paralar icin uygun olduğunu detaylica yazdim, bozuldun, cevap veremedin ve makaraya sardın.

Holochain, aws nin versiklerini veremez, o yuzden ben manyakmiyim ki kullanayim dedin, bende sana neler verdiğini yazdım, bunlar felsefi dedin ve begenmedin halbuki sirketlerden ve sahiplerinden bagimsiz bir özgürlük felsefi değil, bigdataya kurban gitmemek ve gizliligimiz icin gerçek hayat sorunudur.

Ukala ve kibirli olduğun icin, dinleme huyun yok, surekli birsey soruyor, cevabini beklemeden baska bir konuya atliyor, butun zirvalama metodlarini kullanarak, konuya değil sahsima hakaretvari konusuyorsun, ciddiye almayincada beni engelledi, susturdu diye burada show yapiyorsun. Anlattigim bircok konuyu, mert susur gibi abilerimle daha evvel konuştum ve onlar tarafindan herhangi bir tenkite maruz kalmadım, cunku anlattiklarim yanlış değildi.

Abd de bir sirkette CTO yum diye kasilacagina bos beleş islerle uğraşma kendini geliştir, hesabin anonim, ne oldugun belli değil. Ben arastirmalarima devam edecek, bildiklerimi insanlarla paylasacak ve kendimi geliştireceğim, senin gibileri gördükce kervanimi yurutmeye devam edecegim. Ben mahlas kullanmam, adim soyadım belli, konusmalarım youtube da yüklü ve alnim acik buradayim. Sende icindeki kibir ve fesatlıkla yasamaya devam et, adin her neyse sayın hamatar. Yolun açık olsun :)
@yavuzsyildiz (twitter approved) - Date: 29 Eylül 2018, 18:03
bildiklerini paylaşmaktan çekinmeyen .olumsuz düşüncesi olanlarıda sohbete davet eden sebeblerini soran bir kişi. bildiklerini paylaştığı videolarla desdekledi . bu piyasada kazanmakda var kaybetmekde güvenmiyorsan stop los denilen veledi kullanacaksın sen tedbir alacaksın . öncelik kaybetmeme kuralını kendin uyguluycaksın. iğneyi hep başkalarına batırmayın kendinizi biraz iğneleyin
yavuz ateist olabilirsin bu senin düşüncen sonuçda hesabınıda sen vereceksin . discord kanalında bu muhabbete fazla girmessen sevinirim . ben dahil bir çoğumuz bu konularda eksiğiz yanlış bir cümlenin dahi dinden çıkarır bizide sürükleme insanların aklını bulandırabilecek bu konulardan uzak durmanı rica ediyorum .
anonym - Date: 26 Eylül 2018, 15:13 - Comment Score: 4 - BTC: $6505 - #IB1zYWXJASnHhTA
Holonun kendi sitesinde yazanları paylaştığım için beni engelledi :)
@hematar (twitter approved) - Date: 27 Eylül 2018, 13:18
Hot dedi aldık sonra hiro geldi htb dedi gittik elimizdeki hotları satıp htb aldık sonra mininge girdik derken hotbit bizi mahvetti ve hot bu arada çıkış yaptı keşke hot hodl olarak kalsaydım
anonym - Date: 24 Eylül 2018, 21:35 - Comment Score: 5 - BTC: $6641 - #N6RmoFkN04O8HTp
Herkesin holo coin ile tanıdığı ama bunu dışında kendi varoluş sorununun peşinde ,Finlandiya hakkındaki kötü yorumlari sevmeyen (malum tek kaçış limanı :) ) bir insan. Umarım inanmadığı öz iradesi kendisini iyi yerlere götürür..ama önce bir ayasusha çayı fena olmaz ;)
anonym - Date: 24 Eylül 2018, 20:28 - Comment Score: 5 - BTC: $6634 - #BwoJNSeB5vfbHJu
hotçudur ya bizi bu sevdası ilerde , lambocu ya da tostçu yapacak takıldık peşine gidiyoruz .h En azından başa tutturduğu twitti silmiyor arada bir bakıp hesap yapıyorum. hotla ilgili ses kaydı beni konuya ikna etti piyasaya güvenmesemde . Bir tek uyuz olduğum noktası var kişilere takipçi sayısına göre cevap veriyor ya da vermiyor.
anonym (twitter approved) - Date: 24 Eylül 2018, 14:30 - Comment Score: 15 - BTC: $6586 - #zbkS7lhUGIbGlEC
5 takipcim var, her sorduğumda detaylı bir şekilde cevap veriyor sağolsun, sizde bir sıkıntı olabilir :)
anonym - Date: 24 Eylül 2018, 16:03
Yavuz bey zaten bu piyasada yatırımcı olduğunu trader olmadığını defalarca söyledi.Adamin hedefleri size uçuk kaçık geliyorsa siz erken satın.eger olurda yavuzun hedefi gerçekleşirse sizi dinleyip Yavuz'a kulak asmayanlarin hüsrani olmayın.
anonym - Date: 24 Eylül 2018, 12:58 - Comment Score: 5 - BTC: $6596 - #mELdOE4iV9tC2Zv
16 sat, 140 milyon dolar...
10000 sat, 87 milyar dolar piyasa değeri demek...
BTC şimdiki kurda kalırsa tabi...
ETH'ın 4, ADA'nın 20 katı olacak yani...
Bunlar size uçuk kaçık gelmiyorsa diyecek bir şey yok...
anonym - Date: 25 Eylül 2018, 01:34